رهبری بهتر و زندگی غنی تر | روش دستیابی به زندگی غنی‌تر با رهبری

رهبری در زندگی

در تحقیق و آموزش در طول دو دهه گذشته، بسیاری از مردم را ملاقات کرده‌ام که احساس ناکامی، شکست، یا درجا زدن می‌کنند زیرا آن‌ها در یک یا چند جنبه از زندگی خود کاری را رها کرده‌اند. آن‌ها توانایی‌های رهبری خود را برای تحمل همه حوزه‌های زندگی، کار، خانه، جامعه و خود (ذهن، بدن و روح) به کار نگرفته‌اند. البته، همیشه تنشی در نقش‌های متفاوت وجود خواهد داشت؛ اما با عقل سلیم نمی‌توان گفت که این یک بازی بدون برنده است.

بهتر است عملکرد عالی را به عنوان یک رهبر در هر چهار حوزه دنبال کنیم. دست یابی به چیزی که من آن را “چهار راه” می‌نامم این یک معامله نیست بلکه یافتن ارزش دو جانبه میان آن‌ها است. این ایده اصلی برنامه‌ای به نام رهبری است که من در مدرسه وارتون و در شرکت‌ها و کارگاه‌های سرتاسر دنیا تدریس می‌کنم، زیرا در مورد ایجاد تغییر پایدار برای منافع نه تنها شما بلکه مهم‌ترین افراد در اطراف شما است.

رهبری در همه حوزه‌های زندگی

امتیاز دهی چهار طرفه به این گونه است که با در نظر گرفتن یک دیدگاه واضح از آنچه که می‌خواهید شروع می‌شود و می‌تواند در هر حوزه از زندگی شما یا آینده‌تان با در نظر گرفتن افرادی که بیش‌ترین اهمیت را برای شما دارند و انتظاراتی که شما از یکدیگر دارید، ادامه یابد. این امر با طراحی سیستماتیک و اجرای آزمایش‌های دقیقی انجام می‌شود . کار جدیدی را برای یک دوره کوتاه انجام می‌دهد تا ببیند چگونه آن کار بر هر چهار حوزه تأثیر می‌گذارد.

او به خواهرش، که هر روز در جامعه مشغول انجام کارش بود، امید داشت و ایمان داشت که نامزدش هم مشارکت می‌کند و راضی می‌شود تا با هم کاری را شروع کنند. او احساس بهتری نسبت به قبل داشت؛ که باعث افزایش اعتماد به نفس در کار شد.

در حال حاضر، حدود سه سال بعد، او گزارش می‌دهد که نه تنها در یک هیات اجتماع با نامزدش، بلکه در مسیر جانشینی رسمی برای مدیرعامل شدن نیز شرکت می‌کند.

او رهبر بهتری در تمام جنبه‌های زندگی خود است، زیرا به روش‌هایی که با ارزش‌های او سازگار هستند، عمل می‌کند. او به طور خلاقانه عملکرد خود را در تمام زمینه‌های زندگی‌اش بهبود می‌بخشد و دیگران را هدایت می‌کند تا عملکردشان را با تشویق او در بخش‌های مختلف زندگی بهبود بخشند.

کنت تنها نیست. شرکت کنندگان، کارگاه آموزشی خود را در آغاز و پایان برنامه ارزیابی می‌کنند و به طور مداوم پیشرفت اثربخشی خود را گزارش می‌دهند و همچنین حس هماهنگی بیشتری در بازه‌های زمانی مختلف زندگیشان دارند. در مطالعه‌ای که بر روی یک دوره چهار ماهه روی بیش از ۳۰۰ متخصص کسب‌وکار (که میانگین سنی آن‌ها حدود ۳۵ سال بود) انجام شد، نشان می‌داد که رضایت آن‌ها به طور متوسط ۲۰% در زندگی کاری، ۲۸% در زندگی شخصی و ۳۱% در زندگی اجتماعی آن‌ها افزایش یافته است. مهم‌ترین رضایت آن‌ها در حوزه سلامت جسمی و احساسیشان بوده است و رشد روحی آن‌ها تا ۳۹ درصد افزایش داشته‌ است.

آن‌ها همچنین گزارش دادند که عملکرد آن‌ها بهبود یافته‌است: در کار (تا ۹ درصد)، در خانه (۱۵ درصد)، در جامعه (۱۲ درصد) و شخصاً (۲۵ درصد). ظاهراً این پیشرفت‌ها زمانی انجام شده که شرکت کنندگان زمان کمتری را صرف کار و بیشتر صرف جنبه‌های زندگی خود کردند. آن‌ها باهوش‌تر، متمرکزتر، احساساتی و متعهد به کاری هستند که دارند انجام می‌دهند.

در حالی که هر ساله صدها نفر از رهبران در تمام دنیا این برنامه را طی می‌کنند، برای شناسایی تجربیات ارزشمند به یک کارگاه نیاز ندارند. این فرآیند بسیار ساده است. در بخش‌های بعدی، یک مرور کلی از این فرآیند با شما خواهم داشت و از طریق اصول طراحی و اجرای آزمایش‌ها برای تولید چهار راه برنده به شما کمک خواهم کرد.

توضیحات دکتر استوارت فریدمن | دانشگاه پنسیلوانیا

مفهوم کلی رهبری

مفهوم کلی رهبری بر سه اصل استوار است:

واقعی باشید

با مشخص کردن آنچه که برایتان مهم است؛ با دقت بیشتری عمل کنید.

کامل باشید

با احترام به افراد، با صداقت عمل کنید.

نوآور باشید

با روش آزمون و خطا، خلاقیت خود را پیش ببرید.

شما این فرآیند را با تفکر، نوشتن و صحبت کردن با مربیان برای شناسایی ارزش‌های اصلی خود، دیدگاه رهبری و همسویی فعلی عملکرد و ارزش‌هایتان آغاز می‌کنید. این آموزش ها چه در این مرحله و چه در کل بسیار ارزشمند است؛ زیرا یک دیدگاه بیرونی، ایده‌های جدید شما را فراهم می‌کند، و شما را به چالش می‌کشد و راه تازه‌ای برای دیدن فرصت‌های خلاقانه می‌دهد که کمک می‌کند شما مسئولیت پذیر باشید.

سپس سهامداران؛ که مهم‌ترین افراد هستند را در تمام زمینه‌ها و انتظاراتی که هر دو طرف از یکدیگر دارید، شناسایی کنید. با آن‌ها صحبت کنید. اگر شما نیز مثل بیشتر شرکت کنندگان باشید، تعجب خواهید کرد که بفهمید سهامداران کلیدی چقدر و به چه اندازه واقعاً به شما نیاز دارند. این مقدار کمتر از چیزی است که به آن فکر می‌کردید.

رهبری

این بینش، فرصت‌هایی برای شما ایجاد می‌کند تا توجه خود را هوشمندانه‌تر و خلاقانه‌تر کنید. حالا، با تکیه بر آنچه مهم‌تر است و یک تصویر کامل‌تر از دایره درونی‌تان، شما شروع به دیدن راه‌های جدید برای زندگی بهتر، نه فقط برای خودتان، بلکه برای افرادی که اطراف شما هستند، می‌کنید.

گام بعدی طراحی آزمایش‌ها و سپس امتحان کردن آن‌ها در طول یک دوره کنترل‌شده است. بهترین راه کسب تجارب، تغییراتی هستند که سهامداران به اندازه شما یا بیشتر درگیر آن‌ها باشند.

طراحی اهداف رهبری

دنبال کردن یک برد چهار طرفه برای تغییر و تحقق اهداف چندگانه‌ای است که به هر حوزه از زندگی شما سود می‌رساند. در حوزه کاری، اهداف معمول برای یک آزمایش را می‌توان تحت این عنوان‌های گسترده ثبت کرد: استفاده از فرصت‌های جدید برای افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های پنهان و بهبود محیط کار. اهداف خانگی و اجتماعی تمایل دارند پیرامون بهبود روابط و مشارکت بیشتر در جامعه بچرخند. به خودی خود، این مسئله در مورد بهبود سلامت و پیدا کردن معنای بیشتر در زندگی و رهبری است.

همانطور که از طریق اهداف به تجربه خود فکر می‌کنید، علایق و نظرات سهامداران اصلی و هر کس دیگری را که ممکن است تحت‌تاثیر تغییراتی که انجام می‌دهید باشد، در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کنت چن در جستجوی ایده پیوستن به یک هیات اجتماع پندهایی را، از رئیسش که در بسیاری از هیات‌های مدیره خدمت کرده بود و همچنین از مدیر خیریه شرکت و معاون رئیس جمهور طلب کرد. به این ترتیب، او حمایت آن‌ها را به دست آورد.

کارفرمایان او می‌دیدند که چطور مشارکتش در هیات‌مدیره با توسعه مهارت‌های رهبری کنت و شبکه اجتماعی او به نفع شرکت خواهد بود.

برخی از آزمایش‌ها در حالی‌که فواید غیرمستقیم برای سایرین دارند، فقط از یک دامنه واحد بهره می‌برند. به‌عنوان‌مثال، در نظر گرفتن سه روز صبح در هفته برای ورزش به‌طور مستقیم سلامتی شما را بهبود می‌بخشد، اما ممکن است به‌طور غیرمستقیم انرژی بیشتری را برای کار شما به وجود آورد و عزت‌نفستان را بالا ببرد که به‌نوبه خود ممکن است از شما پدر و دوست بهتری بسازد. سایر فعالیت‌ها – از جمله دوی نیمه ماراتن با فرزندان خود برای جمع‌آوری بودجه برای خیریه‌ای که توسط شرکت شما حمایت می‌شود . در هر چهار حوزه به‌طور همزمان اتفاق می‌افتد و مستقیماً از آن سود می‌برند.

اهداف و رهبری

چه منافع مستقیم و چه غیرمستقیم باشند، دستیابی به یک پیروزی چهار طرفه هدف شما است. این چیزی است که تغییرات را پایدار می‌کند: همه سود ببرند. انتظار می‌رود که دستاوردهای مورد انتظار تا زمان مشخصی در آینده افزایش نیابند، بنابراین به خاطر داشته باشید که برخی منافع ممکن است مشهود نباشد.  برای مثال، رابطه‌ای ممکن است در نهایت ارتباطات با ارزش را ارائه دهد.

شناسایی احتمالات در رهبری

ذهن خود را به چیزهایی که قابل دستیابی هستند متمرکز کنید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید روش‌های ممکن زیادی را در نظر بگیرید و هر یک از آن‌ها را که امتحان کردید، در یک یا دو جمله تفسیر کنید. این زمانی است که اجازه می‌دهید، تخیل شما آزاد شود. در مورد موانع بالقوه در این مرحله نگران نباشید. در ابتدا، تصور آزمایشاتی که برای همه بخش‌های مختلف فایده‌ای دارد، ممکن است کار خطیری به نظر برسد.

از این گذشته، اگر آسان بود، مردم احساس تنش زیادی بین کار و بقیه زندگی خود نمی‌کردند؛ اما من دریافته‌ام که اغلب مردم می‌دانند که خیلی سخت نیست به طور سیستماتیک به این چالش نزدیک شوند؛ و مانند یک پازل، می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، به خصوص اگر به خاطر داشته باشید که آزمایش‌ها باید متناسب با شرایط خاص شما باشند.

آزمایش‌ها می‌توانند هزاران اشکال داشته باشند؛ اما بعد از بررسی صدها طرح آزمایشی، من و تیم تحقیقاتی‌ام متوجه شدیم که آن‌ها را می‌توان به ۹ نوع عمومی تقسیم کرد. از ۹ دسته‌بندی توصیف‌شده در نمایشگاه «چگونه می‌توانم یک آزمایش را طراحی کنم تا تمام وجوه زندگی من را بهبود بخشد؟» برای سازماندهی افکار خود و بهتر رهبری کردن استفاده کنید.

یک دسته از آزمایشات شامل تغییراتی در محل و زمان انجام کار است. یکی از شرکت کنندگان کارگاه که مدیر فروش یک تولیدکننده جهانی سیمان است، یک روز در هفته سعی می‌کرد بطور آنلاین از کتابخانه عمومی محلی خود خرید کند تا خود را از رفت و آمد بسیار طولانی رهایی دهد.

این یک وقفه کوتاه از فرهنگ متداول شرکتی بود که رسمش این بود از کارمندانی که از راه دور برای کار می‌آمدند حمایت نکند، اما این تغییر به نفع همه بود. زمان بیشتری برای رسیدگی به علایق خود داشتند و بیشتر درگیر کار و تولید بودند. دسته دیگر مربوط به خود اندیشی منظم است.

بیشتر بخوانید: چرا رشد کارمندان اهمیت دارد و چه عواملی آن را مهم می‌سازند؟

به عنوان نمونه، شما ممکن است در طول یک ماه سابقه‌ای از فعالیت‌ها، افکار و احساسات خود جمع آوری کنید تا ببینید چگونه اقدامات مختلف بر عملکرد و کیفیت زندگی شما تأثیر می‌گذارد. با این حال، یک گروه دیگر بر برنامه‌ریزی و سازماندهی زمان خود تمرکز دارند؛ مانند تلاش برای یک کشف تکنولوژی جدیدی که تعهداتی را در زمینه کار با آن‌هایی که در حوزه‌های دیگر هستند هماهنگ می‌کند.

گفتگوها در مورد کار و بقیه زندگی بر تقسیم‌بندی تاکید دارند: من وقتی با خانواده‌ام هستم، کار را چه طور تعطیل می‌کنم؟ چطور می‌توانم عوامل حواس‌پرتی را حذف کنم و صرفاً روی کار تمرکز کنم؟ اما در برخی موارد، بهتر است مرز هرکدام را جدا کنیم. تکنولوژی‌های بسیاری که حفظ مرزهای درست در بین حوزه‌ها را برای ما دشوار می‌کنند، ما را قادر می‌سازد تا آن‌ها را با روش‌هایی که حتی یک دهه قبل غیرقابل تحقق بودند ترکیب کنیم که می‌توانند ما را پربارتر و فعال‌تر کنند. این راهکارها به ما امکان انتخاب و موفقیت در رهبری را می‌دهند.

اهداف و رهبری

چالشی که همه ما با آن روبرو می‌شویم این است که یاد بگیریم چطور از آن‌ها هوشمندانه استفاده کنیم و آزمایش‌های هوشمند فرصتی برای افزایش مهارت شما در انجام این کار به شمار می‌روند. نکته اصلی شناسایی احتمالاتی است که به خوبی در موقعیتی منحصر به فرد برای شما عمل خواهند کرد.

همه آزمایش‌های مؤثر نیاز دارند که شما از افراد دانا در مورد نحوه انجام شدن کارها مانند مدیر فروش سؤال کنید. راحت‌تر است که این کار را آزادانه و به صورت بدیهی انجام دهید؛ زمانی که می‌دانید هدف شما بهبود عملکرد در همه زمینه‌ها است و درباره تأثیر آزمایش خود برای تعیین اینکه آیا این کار برای سهامداران کلیدی شما و خودتان موثر است یا نه، اطلاعات جمع‌آوری می‌کنید.

هر روشی که انتخاب کنید، موثرترین آزمایش‌ها، نه خیلی ساده و نه خیلی سخت هستند. ممکن است امری کاملاً عادی برای شخص دیگری باشد، اما مهم نیست. چیزی که مهم است این است که شما آن را به عنوان یک چالش نسبتاً دشوار می‌بینید.

چند مورد را انتخاب و شروع کنید. تخیل امری بی‌حد و حصر است؛ اما وقتی نوبت به عمل می‌رسد، عملی کردن بیش از سه ایده در یک زمان ممکن نیست. به طور معمول، در دو آزمایش نسبتاً موفق که یکی از آن‌ها به دست می‌آید، شما یک برد کوچک خواهید داشت و مورد مفیدی در مورد رهبری یاد می‌گیرید بدون اینکه لقمه‌ای بزرگتر از دهانتان بردارید.

اکنون مروری بر ۳ کاندیدای این لیست داشته باشیم:

بهترین بازده کلی سرمایه گذاری را به شما بدهد.

در صورتی که اقدامات لازم را انجام ندادید بیشترین پشیمانی برای فرصت‌های از دست رفته را خواهید داشت.

به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های رهبری را که برای پیشرفت بیشتر می‌خواهید، تمرین کنید.

خود را غرق در کارهایی کنید که می‌خواهید انجام دهید.

روش‌های رهبری کردن به شما درس زندگی می‌آموزد.

پس از انتخاب و شروع به حرکت در مسیر ایده خود، آماده باشید تا با شرایط پیش بینی نشده انطباق پیدا کنید. بیش از حد به جزئیات برنامه‌ی یک آزمایش وابسته نشوید، زیرا در برخی موارد تعجب خواهید کرد و باید خود را با آن تطبیق دهید.

برای مثال به عنوان یک تجربه، لیم را برای ماراتون شیکاگو در نظر بگیریم. او احساس می‌کرد که فاقد ورزیدگی است که به نوبه خود باعث کاهش انرژی و تمرکز هم در محل کار و هم در خانه می‌شد. همسر او، جووآن، اولین فرزند خود را باردار بود و در ابتدا از این برنامه حمایت می‌کرد زیرا معتقد بود که تمرکز مورد نیاز یادگیری و خروجی فیزیکی‌ای که ارائه می‌دهد باعث می‌شود که لیم پدر بهتری باشد.

این خانواده همچنین دارای پیشینه‌ای قوی از ورزشکاری بود و خود جووآن یک ورزشکار موفق بود. لیم با رئیس و سایر همکارانش در حال کارآموزی بود و همه موافق بودند که یک تلاش مفید می‌تواند باعث بهبود ارتباطات حرفه‌ای شود (همانطور که فکر می‌کردند در طول آموزش این اتفاق افتاد).

در آزمایش به نظر می‌رسید که نسبتاً موفق بوده‌ و یکی از آن‌ها نه؛ اما با نزدیک شدن تاریخ زایمان، جووآن دچار نگرانی شد و به لیم ابراز کرد که ممکن است مجروح شود؛ اما نگرانی واقعی او این بود که او وقت زیادی را صرف فعالیتی می‌کرد که ممکن است انرژی‌اش را در نقطه‌ای که خانواده به او بیشترین نیاز را دارد، هدر بدهد. یکی از اصلاحاتی که لیم برای اطمینان به تعهدش نسبت به خانواده خود انجام داد شروع یک هدف دیگر بود که در آن بتواند اقدامات لازم را بعد از ظهرهای پنجشنبه در خانه انجام بدهد. او مجبور بود فن‌آوری‌های جدیدی را راه‌اندازی کند و با ارسال یادداشت ماهانه به رئیسش درباره آنچه که در بعد از ظهرها انجام داده است، موافقت کند. همچنین یک آغوشی خریده بود که به او اجازه می‌داد تا زمانی که در خانه کار می کند، از پسرش نیز مواظبت کند.

در پایان، نه تنها جووآن و نوزادشان، لیم را در حال دویدن ماراتن تشویق می‌کردند، بلکه او در پایان نیمه دوم مسابقه به لیم ملحق شد تا هنگامی که لیم از پا افتاد به او کمک کند. تعداد واحد تجاری وی در دوره‌ای که او مشغول آموزش و کار در خانه بود، همانند روحیه فردی‌اش افزایش یافت. مردم شروع به دیدن شرکت از بعد انعطاف‌پذیرتری کردند و آن‌ها تشویق می‌شدند که در انجام کارهایشان خلاق‌تر باشند و این قضیه بین همه مردم دهان به دهان چرخید.

رهبر بودن

شرکت کنندگان کارگاه آموزشی از انواع معیارها استفاده کرده‌اند: صرفه‌جویی در هزینه یک سفر، جلوگیری از ایجاد سو تفاهم در ایمیل‌ها، میزان رضایت از زمان سپری شده با خانواده، ساعات کار داوطلبانه در یک کانون تربیت و غیره. معیارها ممکن است عینی یا ذهنی، کیفی و یا کمی، گزارش‌شده توسط شما یا دیگران، مکرراً یا به طور متناوب مشاهده شوند. برای مثال تکرار کمک می‌کند در نظر بگیرید که چقدر طول می‌کشد تا بتوانید آنچه انجام دادید را به یاد بیاورید. به عنوان مثال، اگر قرار باشد رژیم بگیرید تا سالم‌تر، پر انرژی‌تر و روابط اجتماعی بهتری داشته باشید، مصرف مواد غذایی یک متریک مهم خواهد بود؛ اما آیا می‌توانید آنچه را که دو روز پیش خوردید به خاطر داشته باشید؟

بردهای کوچک برای تغییری بزرگ در رهبری

امتحان‌ها نباید زیاد باشند و باعث تغییرات انبوه در زندگیتان شوند. طرح‌های بسیار بلند پروازانه معمولاً به این دلیل شکست می‌خورند که قابل کنترل نیستند. تجاربی بهتر هستند که به شما اجازه می‌دهند که یک چیز جدید را امتحان کنید در حالی که خطرات غیرقابل ‌اجتناب مرتبط با تغییر را به حداقل برسانید. هرچه ریسک کمتر باشد، غلبه بر ترس از شکست آسان‌تر است و این مانع از نوآوری می‌شود. شما شروع به دیدن نتیجه می‌کنید و دیگران توجه می‌کنند، این‌ها به شما کمک می‌کنند جلوتر بروید و از سرمایه‌گذاران اصلی خود پشتیبانی کنید.

بیشتر بخوانید: معادله نوآوری چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

یکی دیگر از مزایای بردهای کوچک

روشی برای آزمایش این است که درهای بسته را باز کنید. شما می‌توانید به افرادی که در این تصمیم سرمایه‌گذاری کرده‌اند بگویید، «بیایید این را امتحان کنیم. اگر کار نکرد، به روش قدیمی برمی گردیم و یا چیز دیگری را امتحان می‌کنیم.»

با چارچوب بندی یک تجربه به عنوان یک امتحان، شما مقاومت آن‌ها را برای انجام این کار از بین می‌برید؛ چون اگر آن‌ها بدانند که این آزمایش دائمی نیست و بر تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا این آزمایش بر طبق انتظارات عملکرد آن‌ها کار می‌کند یا نه کنترل داشته باشند، انجام اینکار برایتان راحت‌تر است.

می‌توانید به مردم بگویید: «بیایید این را امتحان کنیم. اگر کار نکرد، به روش قدیمی بر می‌گردیم و یا چیز دیگری را امتحان می‌کنیم.»

اما «کوچک» یک واژه نسبی است . چیزی که ممکن است شبیه یک قدم کوچک به نظر برسد، ممکن است یک جهش بزرگ برای من باشد و بالعکس. به این ترتیب بر روی کلمات متمرکز نشوید. علاوه بر این، این مساله در مورد دامنه یا اهمیت تغییراتی که در نهایت ایجاد می‌کنید، نیست. تغییرات بزرگ در گام‌های کوچک به سمت یک ایده بزرگ بنا شده‌است؛ بنابراین ممکن است مراحل یک آزمایش کوچک باشد؛ اما اهداف آن کوچک نیستند. اسماعیل، یک کارآفرین ۵۰ ساله موفق و مدیر عامل شرکت خدمات مهندسی، هدف آزمایش اول خود را اینگونه توصیف کرد: «شرکت من و نقشم در آن»، این چیز کوچکی نیست. او حس می‌کرد هدفش را از دست داده است.

اسماعیل گام‌هایی عملی طراحی کرد که به او امکان حرکت به سوی هدف بزرگش در طول زمان را می‌داد. اولین آزمایش‌های او کوچک و دست‌یافتنی بود. او روشی جدید را معرفی کرد که هم همکارانش و هم همسرش می‌توانستند از آن برای برقراری ارتباط با او استفاده کنند. برای خانواده و کلیسایش، زمان مقدسی اختصاص داد. او در حالی که به دنبال راه‌هایی برای آزاد کردن زمان بیشتری می‌گشت، آزمایش‌هایی را آغاز کرد که ساختار سازمانش را گسترده‌تر می‌کرد. این پیروزی کوچک از چندین حوزه عبور کرد و در نهایت او شرکت و نقش او متحول شد. هنگامی که ۱۸ ماه پس از شروعش با او صحبت کردم، تأیید کرد که با از دست دادن کنترل بر امور تجاری زمان دشواری داشته ‌است، اما تجربیات خود را به عنوان «پرورش ایده‌های کوچک و رسیدن به جنگ آخر به عنوان نتیجه» توصیف کرد. او و تیم رهبری‌اش هر دو نسبت به ساختار سازمانی جدید شرکت مطمئن بودند.

برتری در رهبری

مردم برنامه رهبری کلی را به دلایل مختلف امتحان می‌کنند. برخی احساس تکامل نمی‌کنند چون کاری را که دوست دارند انجام نمی‌دهند. برخی از آن‌ها احساس واقعی بودن نمی‌کنند چون طبق ارزش‌هایشان عمل نمی‌کنند. برخی دیگر احساس می‌کنند به این دنیا تعلق ندارند و از افرادی که به آن‌ها اهمیت می‌دهند جدا می‌شوند. دوست دارند روابط مستحکم‌تری که بر روی اعتماد بنا شده‌اند داشته باشند و آرزوی شبکه‌های اجتماعی پر بازدید تری دارند. با این حال، برخی دیگر هنوز درحال درجا زدن هستند. آن‌ها می‌خواهند انرژی خلاقانه را از بین ببرند، اما نمی‌دانند (و برخی اوقات فاقد شهامت) هستند که این کار را بکنند. آن‌ها از کنترل خارج می‌شوند و نمی‌توانند کار درست را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: آیا شما باید اشتباه یک دوست در محل کار را پوشش دهید؟

حدس من این است که در دسترس شما بیشتر از چهار راهی وجود دارد که شما فکر می‌کنید. آن‌ها برای گرفتن پول در آنجا هستند. شما باید بدانید چگونه به دنبال آن‌ها بگردید و سپس حمایت و اشتیاق خود را برای دنبال کردن آن‌ها پیدا کنید. طرح کلی برای اینکه چطور طرحتان قابل تحقق است ارائه دهید و به عنوان یک رهبر در تمام بخش‌های زندگی خود خلاق باشید؛ این برنامه به شما کمک می‌کند تا با افزایش منابع موجود در دسترس همه بخش‌های زندگی خود، بهتر عمل کنید. مهم نیست که موقعیت شغلی یا موقعیت فعلی‌تان چه چیزی است، شما می‌توانید یک رهبر بهتر باشید و یک زندگی غنی‌تر داشته باشید . اگر آماده و مایل به رسیدن به این چالش یعنی چالش رهبری باشید.

منبع: hbr.org

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید