تست ترسو بودن

تست ترسو بودن

آیا شما فرد کله‌شقی هستید یا در بیشتر مواقع به خاطر ترس عقب‌نشینی می‌کنید؟ بعضی از افراد زمانی که با فرد دیگری روبه‌رو می‌شوند، دلهره و ترس به دلشان نفوذ می‌کند. در واقع این‌گونه افراد در مقابل سایرین دست‌پاچه می‌شوند. برای اینکه هر فردی از میزان ترسو بودن و وحشت موجود در دل خود باخبر شود تست‌های بسیاری تعبیه شده است.

این تست‌ها میزان ترس و استرس افراد را ارزیابی می‌کنند. سعی کنید هنگام پاسخ دادن به پرسش‌های این تست‌ها زیاد عمیق فکر نکنید تا نتیجه نهایی تست شما به طور کامل صحیح باشد. البته تمامی تست‌ها بر پایه علم نیستند و بعضی از آنها تنها جنبه روان‌شناختی دارند. بنابراین نتیجه نهایی تست را خیلی جدی نگیرید.

آیا شما یک فرد ترسو هستید یا به مبارزه می‌روید؟

افراد به دو دسته ترسو و مبارز تقسیم می‌شوند. در حال حاضر کمتر کسی وجود دارد که حد متعادل بین ترسو بودن و شجاع بودن را رعایت کند. ترس و شجاعت دارای یک نمودار خاص است که افراد براساس میزان ترس و شجاعت خود جایگاه خاصی از این نمودار را کسب می‌کنند. در ادامه یکی از تست‌های مربوط به ترسو بودن را انجام می‌دهیم. پاسخ به این پرسش‌ها بله و خیر خواهد بود.

یا شما یک فرد ترسو هستید یا به مبارزه می‌روید؟

1.      برای شرکت در ورزش‌های هیجان‌انگیز و پرچالش داوطلب می‌شوید؟

2.      ایرادات خود را به گردن می‌گیرید یا از عواقب آنها می‌ترسید؟

3.      شب هنگام زمانی که تنها در خانه هستید، فیلم ترسناک تماشا می‌کنید؟

4.      در بازی جرات و حقیقت، همیشه جرات را انتخاب می‌کنید؟

5.      در مقابل بی‌عدالت مبارزه می‌کنید و می‌جنگید؟

6.       از عنکبوت می‌ترسید؟

7.      در یک روز کمی خنک به استخر سرباز می‌روید، پس از اینکه دست خود را درون آب استخر فرو می‌برید متوجه سردی آن می‌شوید، با این وجود شنا می‌کنید؟

8.      حاضر هستید از روی سکوی پرش شیرجه بزنید؟

9.      حاضر هستید برای یکی از اعضای خانواده‌اتان بجنگید؟

10.  تصور کنید لوله تفنگی شما را نشانه گرفته است، فرار یا گریه می‌کنید؟

چگونه یک فرد شجاع باشیم؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم نیست به سراسر جهان سفر کنید و با شجاع‌ترین افراد مصاحبت داشته باشید. تنها کافی است به درون خود مراجعه و علل ترسو بودن خودتان را کشف کنید. سپس برای تغییر این خصیصه اخلاقی نهایت تلاشتان را به کار گیرید.

ناگفته نماند قبل از شروع هر تست سن و جنسیت شما پرسیده می‌شود. به طور کلی سن و جنسیت افراد در میزان ترسو بودن و شجاعت آنها تاثیرگذار خواهد بود. در واقع در هر سنی افراد دچار ترس و دلهره خاصی هستند. فراموش نکنید دنیا با افراد شجاع همراه است و افراد ترسو همیشه تنها می‌مانند.

چگونه یک فرد شجاع باشیم؟

نتیجه‌گیری

همان‌طور که گفتیم انسان‌ها به دو دسته ترسو و دلیر تقسیم می‌شوند. افراد شجاع جهان را اداره می‌کنند و افراد بزدل بیشتر تماشاکننده موفقیت‌های افراد شجاع هستند. این بستگی به ما دارد که بخواهیم فرد موفقی باشیم یا تا ابد ترسو بمانیم.

بهتر است از همین حالا به فکر پیدا کردن راه‌حلی برای درمان ترس و دلهره کاذب خود باشید. با انجام تست‌های موجود به میزان ترسو بودن و شجاعت خود پی ببرید و دریابید فرد شجاع یا بزدلی هستید؟

لینک منابع: quizony.com

psychologies.co.uk

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید