کتاب انسانیت (HumanKind): یک کتاب الهام بخش برای تغییر دنیا

انسانیت، یک کتاب الهام بخش

من همیشه بر این باور بوده‌ام که مهربانی بهترین شاخص زیبایی است. برای اثبات این موضوع تنها کافی است که مادربزرگم را مثال بزنم. بخشنده، معلم و فهیم، او تا زمانی که در سن 84 سالگی دار فانی را وداع گفت هر سه ویژگی را با هم داشت و بدون شک بسیار زیبا بود. او با چشمانش می‌خندید و به وضوح عشق و علاقه اش را بروز می‌داد. او به من یاد داد که انسانیت، یک کتاب الهام بخش است و این همان کسی است که من می‌خواهم باشم. بیابید نگاهی به کتاب انسانیت اثر براد آرنسون (Brad Aronson) داشته باشیم.

انسانیت، یک کتاب الهام بخش

اگر خوش شانس باشید یک نمونه از چنین افرادی را در کنار خود دارید، شخصی که بسیار خونگرم و صمیمی است و با مهر و محبت و دلسوزی پذیرای شما است، حتی وقتی که شما رفتار خیلی خوبی ندارید.

اگر هر روز  با دقت به اطرافتان بنگرید، چنین افرادی با ویژگی‌های فوق را در تمام سطوح جامعه خواهید دید. مردمی را خواهید دید که دروازه‌ی قلب، خانه و همه‌ دارایی‌شان را به روی کسانی که با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، گشوده‌اند.

اگر مانند من باشید، خاطرات کوچک و تصاویری را از مهر و محبت و خوبی‌های انسان‌ها جمع می‌کنید تا اوقاتی که احساس بی‌چارگی و ناامنی می‌کنید ایمان‌تان را به انسانیت از دست ندهید.

به عنوان کسی که همیشه به دنبال داستان‌هایی در مورد مهر و محبت است که از آنها الهام بگیرد، هیجان و اشتیاق زیادی داشتم که یک نسخه از کتاب جدید براد آرنسون (Brad Aronson) با نام انسانیت‌ (Humanity) که یک کتاب الهام ‌بخش است را به دست بیاورم.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، باید روی خوبی تمرکز کنیم و در مسیر زندگی خود، کارهای نیکی انجام دهیم.

کتاب انسانیت، یک کتاب الهام‌ بخش است که می‌تواند در هر دو مورد یاری‌رسان ما باشد. با داستان‌های انگیزشی و نکات کاربردی در سرتاسر آن، این کتاب به جان و دل شما نفوذ می‌کند و به شما خاطر نشان می‌کند که چه چیزی واقعا مهم است و ابزاری به شما می‌دهد که بتوانید با محبت‌ها و مهربانی‌های کوچک، تغییرات شگرفی در دنیا ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه فرهنگی توانمند و همسو با فرهنگ و ارزش های مردم بسازیم؟

یک کتاب الهام بخش

شرح مختصر بخش‌هایی از کتاب

این کتاب الهام‌ بخش با داستان حمایت براد (Brad) از همسرش میا (Mia) که بعد از اینکه تشخیص داده شد که به سرطان خون مبتلا است، آغاز می‌شود. دوستان، خانواده و همکارانشان، همه با هم تلاش کردند تا از سختی‌ها و مشکلات آنها در این شرایط بکاهند. آنها ثابت کردند که همیاری چقدر می‌تواند مثمر ثمر باشد و می‌تواند راهگشای افراد برای گذر از مراحل و موقعیت‌های دشوار زندگی باشد.

در ادامه در این کتاب الهام ‌بخش، درباره‌ یک فرد بازنشسته می‌خوانید که یک پروژه‌ برای تامین لباس بی‌خانمان‌ها، طراحی و راه اندازی می‌کند تا به این ترتیب ارزش و احترام ذاتی و باطنی آنها را حفظ کرده و تقویت کند و قلب‌های آنها را التیام بخشد.

در ادامه، درباره‌ زنی می‌خوانید که با پخش کردن کارت‌های «برای شما اهمیت دارد» بین مردم، جنبش ارتباط و همدردی را تشکیل داده است و با این کار دیگران را در این جنبش که آن را ماراتن «برای شما اهمیت دارد» می‌نامد، سهیم می‌کند.

و همین طور در مورد زنی خواهید خواند که به یک بیماری ناتوان کننده دچار می‌شود و درخواست او برای گرفتن یک سگ تعلیم دیده رد می‌شود. او بعد از این که سگ تعلیم دیده خودش که یک شفرد آلمانی (German Shepherd) است، زندگیش را نجات داد، به تعلیم سگ‌ها برای اشخاصی مانند خودش می‌پردازد.

داستان‌هایی از این دست که در مورد مردمی عادی و معمولی است که تلاش می‌کنند با استفاده از مهارت‌هایی که دارند دردهای خود را التیام بخشیده و مشکلات را حل کنند و زندگی خود و دیگران را تغییر دهند، در این کتاب به وفور یافت می‌شوند.

نکات و راهنمایی‌های براد خیلی ساده و واضح هستند و شامل یک راهکار با جزئیات کامل است که شما بتوانید در هر زمانی با انجام عملی هر چند کوچک ولی از دل و جان، تاثیرگذار باشید.

شاید شما هم مانند خیلی از افراد در دنیا، اوقات فراغت زیادی داشته باشید که بخواهید آن را با فعالیت‌هایی ثمربخش پر کنید. یا اگر شما پدر یا مادری هستید که دورکاری می‌کنید، احتمالا می‌خواهید کمک‌های مالی کوچکی به این و آن بکنید تا به این ترتیب از وقت‌تان استفاده‌ مفیدی کرده باشید.

همیاری

کلام پایانی

به نظر من برای بهتر کردن خودتان و دنیای اطرافتان هیچ راهی بهتر از مطالعه‌ کتاب انسانیت نیست. حتی در تاریک‌ترین لحظات، دنیا پر از نور و روشنایی است.

در همین لحظه افرادی در خانه‌ها هستند که از دید دیگران پنهان مانده‌اند، آنها با چشمانشان به خانواده لبخند می‌زنند و در این فکرند که راهی بیابند تا عشق وعلاقه‌شان را در تنهایی و انزوا و فراتر از آن فریاد بزنند. مردمی آن بیرون هستند که می‌دانند این تنهایی چه صدمه و آسیبی می‌تواند به آنها وارد کند و می‌خواهند کمک کنند تا دنیا به جایی با درد و رنج کمتر و عشق و محبت بیشتر تبدیل شود.

اگر شما یکی از این افرادی هستید که می‌خواهید یاری‌رسان باشید یا تمایل دارید یکی از این افراد بشوید کتاب انسانیت را مطالعه کنید تا شما را راهنمایی کند. روحیه‌ی خود را بالا ببرید، به قلبتان امید ببخشید و این روحیه‌ی بالا و امید را به کسانی که به آن نیاز دارند انتقال دهید.

منبع: tinybuddha.com

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید