جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

رویاها اساس زندگی شما را تشکیل می‌دهند. قبل از اینکه به خواسته‌های قلبیتان دست یابید باید در مورد آن رویا پردازی کنید. سپس روی رویاهای خود کار کنید تا به حقیقت تبدیل شوند. اگر قادر به تصور و خیال‌پردازی نبودید چه می‌شد؟ علاوه بر تخیل و رویاپردازی، جملات انگیزشی نیز تاثیر بسیاری بر روی تصمیم‌گیری‌های شما خواهند داشت.

در واقع این رویاها هستند که ابعاد تفکر و ذهن ما را به گستره نامحدودی تبدیل می‌کنند. هر انسانی باید در زندگی خود هدف و انگیزه‌ای داشته‌باشد. این هدف و انگیزه گاهی از جملات انگیزشی سرچشمه می‌گیرند. این‌گونه رویاها را در خواب نمی‌توان دید، بلکه این رویاها در طول روز همراه شما هستند. می‌توانید افراد هم‌فکر خود را پیدا کنید و از آنها الگو بگیرید.

تاثیر جملات انگیزشی در زندگی افراد

به طور کلی این انگیزه و رویای شما است که باعث می‌شود به آنچه می‌خواهید دست پیدا کنید و یا خود را در موقعیت مورد نظرتان قرار دهید. گاهی درگیر رویاهایی هستیم که اطمینانی به آنها نداریم. گاهی نیز از شکست می‌ترسیم. اما اگر بترسیم و عقب‌نشینی کنیم، هرگز به مقصد خود نخواهیم رسید.

تاثیر جملات انگیزشی در زندگی افراد

در این مواقع بسیاری از افراد از جملات انگیزشی کمک می‌گیرند. افراد موفق در حوزه‌های متفاوت نقل‌قول‌هایی ارائه می‌دهند که انگیزه و هدف ابتدایی برای افراد دیگر محسوب می‌شوند. حتی این جملات گاهی ترس افراد را از بین می‌برند و تحول عظیمی ایجاد می‌کنند. البته تاثیر نقل‌قول‌های انگیزشی به طور تقریبی طولانی مدت خواهد بود.

بدون‌شک همه ما شرکت والت دیزنی را می‌شناسیم. یکی از بهترین جملات تاثیرگذار و انگیزشی متعلق به همین شرکت است. «اگر ما شجاعت دنبال کردن داشته باشیم، رویاهایمان به حقیقت می‌پیوندند.» در نتیجه باید برای دستیابی به رویای خود هر روز یک قدم برداریم. حتی اگر این قدم بسیار کوچک باشد.

رابطه میان جملات انگیزشی و رویاپردازی

آیا برای زندگی آینده خود چشم‌انداز خاصی دارید؟ هر روز رویای چه هدفی را در سر می‌پرورانید؟ اگر هیچ رویایی را دنبال نمی‌کنید، همین حالا دست‌به‌کار شوید. برای شروع بهتر است سراغ نقل‌قولی از افراد موفق بروید و اهداف آنها را بررسی کنید. زندگی بدون هدف و الگوبرداری هیچ ارزشی ندارد.

رابطه میان جملات انگیزشی و رویاپردازی

در ادامه چند نقل‌قول تاثیرگذار را برایتان بازگو می‌کنیم به امید اینکه بتوانید هدف و مقصد خود را بیابید و برای پیشرفت ترغیب شوید:

بزرگ‌ترین ماجراجویی زندگی ما دنبال کردن رویاهایمان است.

اپرا وینفری (مجری ثروتمند)

ایده‌پرداز باشید. ایده‌ی خود را در مسیر زندگی خود قرار دهید، به آن فکر کنید و بر اساس آن در زندگی پیش روید.

ویوکاناندا ( عارف و فلسفه‌دان مشهور)

قبل از رسیدن به هر خواسته‌ای، باید در مورد آن رویا پردازی کنید.

بوبکر زین‌العابدین (دانشمند و رئیس‌جمهور موفق)

شما هرگز برای ایجاد یک هدف جدید یا رویایی تازه پیر نیستید.

سی اس لوئیس ( نویسنده مشهور)

سخن آخر

همین حالا در مورد موضوعات مورد علاقه خود تحقیق کنید. از نقل‌قول‌های مرتبط با هدف خود بهره ببرید و اجازه دهید تک تک اعضای بدنتان مملو از هدفتان شود. برای کسب موفقیت باید پشتکار و انگیزه داشته باشید. غول تنبلی را شکست دهید و از همین امروز برای خواسته خود تلاش کنید. 

لینک منبع: visionshine.com

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید