معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان که باید تماشا کنند

نویسنده: فاطمه زنبیلی
تاریخ انتشار: 01/25/2020

 با شروع سال ۲۰۲۰، ما به مرور برخی از محبوب‌ترین مطالب در سایت لینکدین پرداخته‌ایم. این متن که در مورد معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان است، رتبه دوم را از آن خود کرده است.

بوی پاپ کرن همه‌ی اتاق را پر کرده است و روی میز پر از انواع خوراکی‌ و شکلات است. روی کاناپه پر است از پتو‌ و بالشت‌ها برای راحتی بیشتر. چه چیزی بهتر از گذراندن یک شب طولانی با دیدن یک فیلم، هیجان انگیز است؟

با یک گزینه می‌توان این تجربه را لذت بخش‌تر کرد. با تماشای فیلمی که فراتر از یک سرگرمی برای شما باشد و بتواند بینش جدیدی در زمینه شغل‌تان ایجاد کند. من فیلم‌های زیادی را دیده‌ام که تاثیر زیادی روی من داشته‌اند. به شخصه آدمی هستم که فیلم‌هایی را دوست دارم که باعث پیشرفت و رشد من شوند، حالا یا به صورت تجربیات عملی و یا با یک الهام خیلی ساده.

به نظر من این ۹ فیلم برای فروشندگان، همگی خصوصیاتی دارند که ارزش تماشا و فروش بیشتر را در این برهه زمانی دارند. آن‌ها مجموعه متنوعی از ژانر‌ها و موضوعات را پوشش می‌دهند اما در نهایت همه آن‌ها به هر نحو برای گیشه سینما ساخته شده‌اند. در ادامه مطلب به معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان که می توانند باعث رشد کسب و کار، افزایش انگیزه و موفقیت آن‌ها شوند، می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: لینکدین چیست و چرا باید عضو آن باشید؟

مرگ فروشنده (Death of a Salesman)

مرگ فروشنده بر اساس بازی کلاسیک آرتور میلر ساخته شده و در آگوست ۱۹۸۵ در شبکه CBS برای اولین بار به نمایش در آمده است. این فیلم یک ژانر هالیوودی با بازی داستین هافمن و جان مالکوویچ را به نمایش می‌گذارد. همان طور که از نام فیلم پیداست، مرگ فروشنده ‌فیلم کمدی و شادی نیست، شخصیت اصلی این فیلم، یک فروشنده دوره‌ گرد شکست خورده است که زندگی‌اش کم و بیش از هم پاشیده است. اما در نهایت پندها و‌ اندرزها و همچنین تجربیاتی در فیلم وجود دارد که به ما خود واقعی‌مان را نشان می‌دهد.

مرگ فروشنده فیلم برای فروشندگان

مرگ فروشنده فیلم برای فروشندگان

نقل قول طلایی: به هر جایی با یک لبخند بزرگ وارد شوید. چهره نگرانی نداشته باشید. سعی کنید کارتان را با ایده‌های خوب شروع کنید تا همه چیز خوب و روشن پیش برود. موضوع آن چیزی نیست که شما می‌گویید، در واقع موضوع نحوه بیان شما است، چون همیشه شخصیت خوب است که پیروز می‌شود. Willy Loman

گلن‌ گری گلن راس (Glengarry Glen Ross)

اولین صحنه‌ی این فیلم مربوط به بلیک (Blake)، یک جوان گستاخ که از مرکز شهر فرستاده می‌شود تا رقابتی در بین تعدادی از مشاورین املاک ایجاد کند، است. اون این کار را می‌کند و صحنه سرزنش او در فیلم فراموش نشدنی است. سبک زندگی خشن و غیرقانونی بلیک بالدوین در فیلم بسیار دلهره آور و خنده دار است. “آن قهوه را سر جایش بگذارید، قهوه‌ها فقط برای افراد خاص و صمیمی است.” او این جمله را در حالیکه با فروتنی لیوانی را پر می‌کند، با اشاره به به جک لیمون می‌گوید.

فیلم برای فروشندگان گلن‌ گری گلن راس

فیلم برای فروشندگان گلن‌ گری گلن راس

یکی از شخصیت‌های فیلم یک فروشنده بلیط در سینما است و این نقش می‌تواند فشار‌های وارده که بر عهده حرفه فروشندگی است را به صورت کاملا حرفه‌ای توصیف کند. (این مدل از شخصیت پردازی تبدیل به یک کلیشه در فرهنگ سینمای پاپ شد.)

نقل قول طلایی: همواره سرگرم بستن قراردادهای فروش باشید. Blake

کاهونای بزرگ یک فیلم برای فروشندگان

اغلب فروشندگان سبک B2B، از هیجان زیاد و در حال تغییر این سبک آگاه هستند. همین نکته در فیلم کاهونای بزرگ به عنوان یک فیلم برای فروشندگان حائز اهمیت است. فیلم کاهونای بزرگ درباره مدیر عامل شرکتی است که توسط یک گروه ۳ نفره از نمایندگان بازاریابی، فروش و همچنین نمایندگان بازاریابی صنعتی در یک نمایشگاه تجاری انتخاب شده است. تعامل بین این ۳ شخصیت و لحظه‌های تامل برانگیز فراوان این کمدی را بیش از پیش خنده دار کرده است.

کاهونای بزرگ یک فیلم برای فروشندگان

کاهونای بزرگ یک فیلم برای فروشندگان

نقل قول طلایی: مهم نیست که شما کتاب مسیحیت، بودیسم، حقوق مدنی و یا کتاب چگونه با سرمایه اندک در املاک سرمایه گذاری کنید را می‌فروشید. این نشانه انسانیت شما نیست، بلکه این نشان دهنده شم اقتصادی شما است. به عنوان یک انسان اگر می‌خواهید صادقانه از کسی سوال کنید اول درباره بچه‌هایش سوال کنید.

اگر می‌خواهید با فردی آشنا شوید، از آرزو‌هایش بپرسید. به محض اینکه دست‌تان را برای برقراری مکالمه و گسترش آن دراز کنید، دیگر وارد یک مکالمه نمی‌شوید بلکه وارد یک کار تبلیغی می‌شوید. در این موقعیت شما دیگر یک انسان نیستید، بلکه یک نماینده یک بازاریاب هستید. Phil Cooper

در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness)

فروشندگی حرفه‌ای، همچون یک مبارزه، ما را ملزم به شناختن خودمان می‌کند. هیچ فیلمی به خوبی فیلم به دنبال خوشبختی این حقیقت را به نمایش نمی‌گذارد. فیلمی که در آن ویل اسمیت نقش یک فروشنده تجهیزات پزشکی به نام کریس گاردنر را بازی می‌کند که با بدشانسی، تمام خانه و زندگی‌اش را از دست می‌دهد. او سعی دارد تا راه های متفاوتی را برای رفع این مشکل پیدا کرده و زندگی بهتری را برای پسرش فراهم کند.

در جستجوی خوشبختی فیلم برای فروشندگان

در جستجوی خوشبختی فیلم برای فروشندگان

گرفتاری عمیق گاردنر تبدیل به یک تجدید حیات اقتصادی می‌شود؛ چرا که او انواع مختلفی از تاکتیک‌های فروش را در دوره‌‌ی کارآموزی که توسط یک شرکت کارگزاری برگزار شد، آموزش دید و سعی در بالا بردن ارزش‌ها و اتکا به مهارت‌های فردی خود داشت. با توجه به عملکرد فوق العاده و چشم گیرش، شغل مورد نظر خود را پیدا می‌کند و در نهایت شرکت موفق‌اش را تاسیس می‌کند. می‌توانم به جرات بگویم که از دیدن این فیلم مایوس نخواهید شد.

نقل قول طلایی: به حرف‌های‌تان عمل کنید و به جلو حرکت کنید. فقط حرف‌اش را نزنید بلکه عمل کنید و پیشرفت کنید. لازم نیست پیشرفت‌تان زیادی چشمگیر باشد در حد قدم‌های کوچک یک بچه هم که شده رو به جلو حرکت کنید. Chris Gardner

گرگ وال استریت یک فیلم برای فروشندگان و تقویت هنر متقاعد سازی و تاثیر گذاری

در این فیلم آن روی سکه نشان داده شده است. لئوناردو دی کاپریو در نقش جردن بلفورت، به لطف توانایی‌های خود در فروش و همچنین آموزش، به عنوان شاه وال استریت معرفی ‌می‌شود. زمانیکه او با تلفن صحبت می‌کند، توانایی‌های بی‌حد و حصرش کاملا به چشم می‌آیند، زیرا او کاملا قاطع می‌تواند سهام بی‌ارزشی را نقض کند و فرصت‌های خوب را از دست ندهد.

بلفورت که به سرعت نردبان ترقی را طی می‌کند و از شرکتش، استراتون اوک‌مانت، سازمانی قدرتمند به وجود می‌آورد ولی در همین حین [در زندگی خصوصی‌اش] به واسطه مصرف مواد و هرزگی دچار بحران می‌شود و در نهایت داستان به شکلی تماشایی به پایان می‌رسد.

فیلم برای فروشندگان گرگ وال استریت

فیلم برای فروشندگان گرگ وال استریت

نقل قول طلایی: تنها مانعی که بین شما و هدف شما قرار دارد این است که شما مدام با خود می‌گویید چرا به آن نمی‌رسید. Jordan Belfort

اتاق بخار (Boiler Room)

این فیلم همچون فیلم گرگ وال استریت، دلال‌های فاسد را که سهام‌های بی‌ارزش را با کمیسیون‌های سنگین به روش‌های مختلف عرضه می‌کنند و همچنین سهام‌هایی را با وعده‌های پوچ و تو خالی سودآور به دیگران عرضه می‌کنند، را نشان می‌دهد. در مقایسه با اکثر فیلم ‌های دیگر، این فیلم نگاهی جدی‌تر به تاثیر و عواقب تاکتیک‌های نادرست فروش می‌اندازد.

اتاق بخار فیلم برای فروشندگان

اتاق بخار فیلم برای فروشندگان

نقل قول طلایی: چیزی به عنوان تماس بدون فروش وجود ندارد. در هر تماس باید فروش داشته باشید. امکان دارد شما سهامی را به مشتری بفروشید و یا او نظر منفی‌اش را به شما بفروشد و شما را قانع کند. در هر دو صورت فروش صورت گرفته، تنها این سوال مطرح می‌شود که چه کسی سود می‌کند؟ شما و یا مشتری؟ Jim Young

جری مگوایر (Jerry Maguire)؛ یک فیلم برای فروشندگان حرفه‌ای

تام کروز در نقش مگوایر، پس از اخراجی دراماتیک از یک آژانس ورزشی، برای ادامه زندگی، خودش را در اختیار دیگران قرار داد. تصمیمی که او را وارد این مسیر کرد، چیزی است که امروزه در فروش دیجیتال طنین انداز است: کیفیت مهمتر از کمیت.

فیلم برای فروشندگان جری مگوایر

فیلم برای فروشندگان جری مگوایر

او تصمیم داشت تا برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیت‌تر، مشتریان کمتری داشته باشد. در نهایت مگوایر تنها توانست یک مشتری را متقاعد کند تا با او همکاری کند اما رابطه قوی او با رود تیدول (دانشجوی رشته فروش کوبایی) مورد توجه افراد دیگر قرار گرفت و با فراهم شدن فرصت‌های کاری بیشتر، توانست کسب و کارش را نجات دهد.

نقل قول طلایی: کلید این کسب و کار، روابط شخصی است. Dicky Fox

مانی بال (Moneyball)

با قدم گذاشتن در قلمرو ورزش، به داستان بیلی بیین (برد پیت) ‌می‌رسیم، که شیوه عملکرد دفاتر بیس بال را با رویکرد ابتکاری خود به عنوان مدیر کل اوکلند، در اوایل دهه ۲۰۰۰ تغییر داد. این فیلم بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده است و نشان می‌دهد چگونه بیلی بیین با شناسایی و سرمایه گذاری در یک بازار بهم ریخته، توانست به عنوان یک مدعی در یک بازار جهانی ظاهر شود. در این حالت، عملکرد فوق‌العاده وی، دارایی او را کم اهمیت نشان می‌دهد.

فیلم برای فروشندگان مانی بال

فیلم برای فروشندگان مانی بال

شما احتمالا در یک تجارت MLB‌  مشغول نیستید اما پیشرفت برای یک تاجر و فروشنده در گرو پرسیدن این سوالات از خود است؛ ناکارآمدی تجارت شما چیست؟ فرصت بلااستفاده در تجارت شما که رقبا به آن اشراف دارند، چیست؟

تلاش‌های بیلی بیین برای تغییر ذهنیت‌های سنتی در سازمان، به سمت یک روش جدید و نا‌آشنا، ممکن است به ایده گرفتن فروشندگان کمک زیادی کند.

نقل قول طلایی: ما در بازی سرگرم کننده ۲۱ تنها شمارنده کارت‌ها هستیم و می‌خواهیم شانس‌ حضورمان در این بازی را در یک کازینو بدست آوریم. Billy Beane

داستان کریسمس (A Christmas Story)

خب موضوع این فیلم به عنوان یک فیلم برای فروشندگان کمی خارج از معمول است. اسم این فیلم را در اکثر لیست‌های فیلم‌هایی برای فروشندگان پیدا نخواهید کرد، زیرا به هیچ وجه در مورد فروش و فروشندگی نیست. یا شاید هم هست؟! در طول کل فیلم، رالف، برای هدیهٔ کریسمس، تفنگ هوایی مدل برد ۲۰۰ می‌خواهد و مادرش این اجازه را به او نمی‌دهد اما رالف برای بدست آوردن این هدیه هر کاری می‌کند. سرانجام تلاش‌های بی‌وقفه او نتیجه می‌دهد و برنده می‌شود. این فیلم، داستانی حماسی از سرسختی و پایداری را نشان می‌دهد.

فیلم برای فروشندگان داستان کریسمس

فیلم برای فروشندگان داستان کریسمس

نقل قول طلایی: این تفنگ هوایی آخر چشم‌تان را کور خواهد کرد. این عبارت مرگ بار که بارها توسط صدها مادر مورد استفاده قرار گرفته بود، به هیچ وجه به عنوان یک اصل شناخته نشد، اما این برای من یک نوع جنون بود، آرزوی من برای داشتن تفنگ بادی بود که من به سرعت تمامی موانع را از سر راهم برداشتم. Ralphie Parker

ببین و یاد بگیر

تمامی این فیلم‌ها به بهترین نحو، فوت و فن‌های فروشندگی حرفه‌ای را به ما نشان نمی‌دهند. تعدادی از آن‌ها مستقیماً با کارهایی که امروز در زمینه جذب و ایجاد روابط مستحکم با مشتریان در فضای دیجیتال انجام می‌دهیم، گره خورده‌اند.

فیلم هایی برای فروشندگان

فیلم هایی برای فروشندگان

اما هنگامی که شما به تماشای این فیلم‌ها می‌نشینید، ممکن است موجب ایجاد تغییری در عقاید و بینش شما شود و یا جرقه‌ای در ذهنتان در جهت پیشرفت در مسیر شغل‌تان به وجود آید. حداقل اتفاقی که می‌تواند رخ دهد این است که شما با خوردن پاپ کورن و شکلات سیر شده‌اید. حالا می‌توانید فروش زیادی داشته باشید!

منبع: business.linkedin.com

مطالب پیشنهادی:

روش‌های موثر برای حل تناقض‌ها در خلاقیت گروهی

روش‌های موثر برای حل تناقض‌ها در خلاقیت گروهی

محققان بیش از ۱۵۰ سال است که درباره خلاقیت در حال انجام مطالعاتی هستند، اما نتایج حاصل از این مطالعات هنوز مبهم است. دانسته‌های ما به درک چگونگی برجستگی ایده‌های خاص، زیاد نزدیک نیست. تا این هنگام، خلاقیت از این فرض بررسی شده است که تابعی از افراد خاص و ویژگی‌های...

چرا رشد کارمندان اهمیت دارد و چه عواملی آن را مهم می‌سازند؟

چرا رشد کارمندان اهمیت دارد و چه عواملی آن را مهم می‌سازند؟

در محیط یک شرکت یا سازمان، موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند بر سطح شادی یک کارمند تاثیر بگذارد. علاوه بر این، با فشار‌های روز افزون زندگی روزمره، کارمندان احساس خستگی زیادی از کار و استرس می‌کنند. به همین دلیل احساس خوشبختی، اطمینان، ارزش و همچنین رشد کارمندان در...

جهانی تحت سلطه پلتفرم‌ها؛ به انقلاب پلتفرم خوش آمدید!

جهانی تحت سلطه پلتفرم‌ها؛ به انقلاب پلتفرم خوش آمدید!

در ۹ اکتبر ۲۰۰۷، آیتم کوچک و جالبی در یک خبرنامه آنلاین ظاهر شد که مخاطبانش طراحان صنعتی بودند؛ مردان و زنانی که ظاهر همه چیز را شکل می‌دادند، از قهوه ساز گرفته تا جت‌های جامبو. در این آیتم یک میزبانی برای افراد حرفه‌ای صنعت طراحی که قصد شرکت در کنفرانس مشترک دو...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید