چهار دلیل برای افزایش سودآوری از طریق استخدام نیروی کار متنوع

نیروی کار متنوع

امروزه بهره گیری از نیروی کار متنوع تبدیل به یک مولفه‌ی حیاتی در دنیای کسب و کار شده است. نتایج تحقیقات انجام شده، نشان می­‌دهد که بکارگیری نیروی کار متنوع در افزایش سطح بهره‌وری و سودآوری شرکت تاثیر بسزایی دارد. به طور خلاصه، کسب و کارهای امروزی به سادگی نمی‌توانند، اهمیت استخدام نیروی کار متنوع را نادیده بگیرند.

تنوع در نیروی کار از لحاظ جنسیت، قومیت و حتی سن و غیره بررسی می‌شود. در ادامه مطلب، چهار دلیل اساسی برای درک این موضوع که چگونه بکارگیری نیروی کار متنوع بر افزایش سودآوری و بهره‌وری تأثیرگذار است، آورده شده است.

1. نیروی کار متنوع سبب افزایش فرصت برای جذب استعدادهای برتر می‌شود

شرکت‌هایی که تنوع قومیتی، جنسیتی و سنی را در بین نیروی کاری خود دارند، مورد توجه طیف گسترده‌تری از متقاضیان کار هستند که این امر به نوبه‌ی خود، باعث افزایش فرصت برای جذب استعدادهای برتر می‌شود. شرکت‌های امروزی رقابت شدیدی بر سر استخدام بهترین کارمندان دارند و همیشه به دنبال راه‌هایی برای جذب نیروی کار فعال و خلاق می‌گردند. به عبارت ساده‌تر، شرکت‌هایی که به دنبال استخدام نیروی کار متنوع هستند و نسبت به شرکت‌هایی که به این موضوع اهمیت نمی‌‌دهند، از مزیت متمایزی برخوردارند. هنگام جذب نیروی کار، کسب و کارهایی که خواهان بهره‌مندی نیروی کار متنوعی هستند، افرادی با ویژگی‌های استعدادی متنوعی را استخدام می‌کنند.

2. تجربیات مختلف حاصل از نیروی کار متنوع منجر به نوآوری بیشتر می‌شود

اگر همه اعضای تیم، خط فکری یکنواخت و همگن داشته باشند، فضای کمی برای بروز نوآوری وجود خواهد داشت. از طرف دیگر، افراد با روش‌های زندگی متفاوت، طیف وسیعی از دیدگاه‌ها را نسبت به موضوعات مختلف جهان دارند و سرمایه فکری بی‌نظیری برای مجموعه‌هایی که در آن‌ها کار می‌کنند، محسوب می‌شوند.

گوش دادن به دیدگاه افرادی که تجربیات و دیدگاه‌های مختلفی دارند، رویکرد فکری غنی‌تری را ایجاد می‌کند که موجب تقویت تفکر مبتکرانه و خلاقیت برای شرکت‌های امروزی می‌شود. بهره‌مندی از تجریبات و دیدگاه‌های متفاوت، می‌تواند منجر به ارائه یک ایده جذاب یا اختراع شود که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا خود را از رقبا متمایز کرده و به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنند.استخدام نیروی کار متنوع

بیشتر بخوانید: درس‌هایی از رویکردهای نوآورانه شرکت تسلا (Tesla)

3. تفکر متنوع منجر به افزایش رضایت مشتری می‌شود

یک تیم کاری متنوع با داشتن نگاه و ایده‌های متنوع‌تر، به احتمال زیاد به نیازها، خواسته‌های مخاطبان و مشتریان مجموعه، آگاهی بیشتری پیدا می‌کند و بدین وسیله، فرصت‌های بیشتری برای عجین شدن با مشتریان به وجود می‌آید. همچنین، نیروی کار متنوع، پتانسیل دستیابی به دموگرافی‌های جدید را ایجاد می‌کند که ممکن است در یک تیم کاری همگن، این موضوع محقق نشود. در نهایت، همه این عوامل باعث می‌شود، تعداد مشتریان و رضایت آن‌ها از طریق تنوع نیروی کار افزایش یابد و باعث افزایش سودآوری شود.

بیشتر بخوانید: راهنمایی ضروری برای تعریف یک شاخص کسب و کار موثر و کارآمد

4. یک مجموعه شامل نیروی کار متنوع به طور موثرتری با مشتریان و سرمایه‌گذاران عجین می‌شود

سرمایه‌گذاران امروزی وقتی می‌خواهند در شرکتی سرمایه گذاری انجام دهند و یا از آن‌ حمایت کنند، توجه‌ی زیادی به مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) می‌کنند. تنوع نیروی کار نقش مهمی در نحوه ارزیابی ESG توسط سرمایه‌گذاران دارد. هر چه نیروی کار یک مجموعه متنوع‌تر باشد، مشتریان و سرمایه‌گذاران متنوع‌تری خواهان سرمایه‌گذاری و حمایت از افراد متنوع خواهند شد. امروزه اغلب سرمایه گذاران به دنبال شرکت‌هایی می‌گردند که به طور فعالانه، تنوع نیروی کار در رأس فلسفه‌ی کاری خود قرار می‌دهند. داشتن مجموعه‌ای از نیروی کار متنوع‌، فرصت بهتری به شرکت‌های کارآفرین می‌دهد تا با سرمایه‌گذاران و مشتریانی که به رشد کسب و کار آن‌ها کمک می‌کنند، ارتباط برقرار نمایند.

نیروی کار متنوع و افزایش سودآوری

رشد تقاضا برای استخدام نیروی کار متنوع منجر به تأکید بیشتر بر این مشخصه در کسب و کارهای مختلف می‌شود و  تنوع به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار، در میان کسب و کارهاست. شرکت‌های کارآفرین با درک و تشخیص نحوه ارتباط و تاثیر تنوع نیروی کار با افزایش نوآوری، افزایش تعداد مشتری و میزان رضایت آن‌ها، بهبود شاخص ESG و افزایش احتمال برای جذب افراد با استعداد، می‌توانند شروع به اعمال استراتژی‌هایی در استخدام نیروی کار متنوع کنند که در آینده منجر به افزایش سودآوری شود.

منبع: entrepreneur.com

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید