راهنمای جامع تجارت آنلاین

کسب و کار آنلاین

اینترنت دنیای کسب‌وکار را دستخوش تغییر و تحول عظیم کرده است. هر کسی می‌تواند از طریق تجارت آنلاین کسب درآمد کند؛ تنها به یک کامپیوتر نیاز است. علاوه بر این، نیاز به یک دانش فنی خاصی نیز نیست. امروزه، ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای راه‌اندازی تجارت آنلاین خود استفاده کنید. 

شما همچنین می‌توانید در هر جایی زندگی کنید، برنامه‌ی زمانی خود را تنظیم نمایید و هر چقدر که می‌خواهید کار کنید؛ با این وجود، این موارد در میزان رشد کسب‌وکار شما تاثیر مستقیمی دارند. علاوه بر این، به هیچ‌گونه تجربه در زمینه‌ی کسب‌وکار یا بازاریابی نیاز نیست. به همین دلیل است که اینترنت می‌تواند یک روش عالی برای کارآفرینی باشد. 

مهم‌ترین ویژگی تجارت آنلاین، عدم نیاز به سرمایه‌ی زیاد برای شروع کار است. در واقع، شما می‌توانید کسب‌وکارهای اینترنتی بسیار زیادی را بدون سرمایه‌ی اولیه راه‌اندازی کنید زیرا سرویس‌های رایگان زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید وبسایت یا وبلاگ خود را با استفاده از وردپرس به صورت کاملاً رایگان راه‌اندازی کنید. یا این که می‌توانید از بسیاری از پلتفرم‌های فروش مانند آمازون یا ایبی به منظور فروش محصولات استفاده کنید. در واقع، از پلتفرم‌های فروش آن‌ها در ازای دادن بخشی از فروش به صورت رایگان بهره می‌برید. 

کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین

این تنها چندین مورد از گزینه‌های تجارت آنلاین بدون نیاز به سرمایه‌ی اولیه بسیار زیاد است. در ادامه، 3 روش برتر به منظور راه‌اندازی تجارت آنلاین و کسب درآمد بدون نیاز به سرمایه‌ی اولیه زیاد را برایتان معرفی خواهیم کرد. 

1. دراپ شیپینگ

ایده‌ی اصلی کسب‌وکارهای آنلاین دراپ شیپینگ این است که شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک مجبور نیستید از تعداد زیادی کالا نگهداری کنید یا مسئولیت تحویل آن‌ها به مشتریان را بر عهده بگیرید. به این ترتیب، بسیاری از هزینه‌های مالی و همچنین ریسک پر شدن انبار از کالاهایی که ممکن است به فروش نرسند، کم می‌شود. در واقع، شما نیاز نیست در بخش تولید یا نگهداری محصولات شرکت داشته باشید. تنها کاری که باید بکنید، تمرکز بر بازاریابی و تبلیغات جهت پیدا کردن مشتریان است. تنها هزینه‌ی شما مربوط به بازاریابی خواهد بود. 

2. افیلیت مارکتینگ 

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش شبیه به دراپ شیپینگ است اما تفاوت‌های اساسی بسیار زیادی هم دارد. افیلیت مارکتینگ به این صورت است که شما یک نیچ سودآور برای تجارت آنلاین خود انتخاب می‌کنید. سپس، شریکی که دارای محصولات موردنظر است را پیدا می‌نمایید. به عبارت دیگر، شما محصولاتی را برای فروش در سایت یا وبلاگ خود پیشنهاد می‌دهید. هر محصول دارای یک لینک منحصر به فرد است که مشتری را به شریک تجاری شما متصل می‌کند. شما در ازای هر خرید ثبت شده، کمیسیونی دریافت می‌کنید. 

افیلیت مارکتینگ

3. بلاگینگ

در صورتی که در زمینه‌ی خاصی تخصص یا علاقه دارید، پس می‌توانید از طریق بلاگینگ کسب درآمد کنید. شما می‌توانید به کمک سرویس‌هایی از قبیل Blogger، وبلاگ خود را به صورت رایگان بسازید. شاید با خود فکر کنید که بلاگینگ تنها شامل نوشتن مقالات و تولید محتواست. اما این تنها شروع کار است. 

شما می‌توانید عکس، ویدیو یا لینک‌هایی به سایت‌های دیگر را پست کنید. همچنین، می‌توانید اخبار و مقالات سایت‌های دیگر را نیز ریپست کنید. نکته‌ی کلیدی در مورد این تجارت آنلاین، پست کردن محتوا به صورت منظم و روزانه است. به این طریق است که می‌توانید جایگاه خوبی در رتبه‌بندی موتورهای جستجو پیدا کنید. 

لینک منبع: thebalancesmb.com

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید