نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار CRM ]dsj

شاید تاکنون نام نرم افزار CRM به گوشتان خورده باشد. CRM پلتفرمی است که دپارتمان‌های مختلف از بازاریابی گرفته تا فروش و خدمات مشتری را به یکدیگر متصل کرده و فعالیت‌هایشان را در یک سیستم منسجم سازماندهی می‌کند. در صورت نیاز، هر یک از کاربران، دسترسی آسان و مستقیمی به داده‌های مشتریان در زمان واقعی دارند. نرم افزار CRM نه‌تنها هماهنگی بی‌نظیری بین تیم‌ها و دپارتمان‌ها ایجاد می‌کند بلکه این امکان را برای کسب‌وکارهای مختلف فراهم می‌سازد تا ارتباط کاملاً شخصی‌سازی شده‌ای با تک تک مشتریان جدید و قدیمی خود داشته باشند.

کافی است این پلتفرم را با عملکرد محدود سیستم‌های قدیمی و آنالوگ مقایسه کنید تا متوجه شوید که CRM می‌تواند روش برقراری ارتباط با مشتریان را متحول سازد. شما نمی‌توانید نرم افزار CRM را بدون در نظر گرفتن SaaS و محاسبه‌ی ابری تعریف کنید. هر دو مورد در کنار هم کار می‌کنند تا پلتفرم‌های CRM هر زمان که کاربر به اینترنت متصل باشد، در دسترس قرار گیرند. 

به خاطر بهره‌مندی از این تکنولوژی‌ها، نرم افزار CRM مبتنی بر محاسبه‌ی ابری می‌تواند به رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما کمک بسیار زیادی بکند. بنابراین، هر شرکت، صرف‌نظر از کوچک یا بزرگ بودنش، می‌تواند از یک سیستم مبتنی بر CRM بهره‌مند شود. 

SaaS و محاسبه‌ی ابری در CRM

39 درصد از شرکت‌هایی که از پلتفرم‌های CRM استفاده می‌کنند، داده‌های خود را به عنوان یک مزیت رقابتی یا دارایی استراتژیکی در نظر می‌گیرند. با داشتن یک سیستم CRM، اکثر شرکت‌ها شاهد افزایش چشمگیر تعداد مشتریان بالقوه، درآمد فروش و حفظ مشتریان قدیمی خود هستند. 

SaaS و محاسبه‌ی ابری در CRM

CRM مخفف عبارت مدیریت رابطه‌ی مشتری است. برنامه‌ای که به شما این اجازه را می‌دهد تا داده و اطلاعات مشتریان خود را در یک مکان مرکزی ذخیره‌سازی و نگهداری کنید. این داده‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • اطلاعات تماس برای تماس‌های کسب‌وکار
  • جزئیات حساب
  • تمام داده‌های مرتبط با فرصت‌های فروش

همانطور که قبلاً گفته شد، اکثر پلتفرم‌های CRM از برنامه‌های SaaS که از طریق محاسبه ابری اجرا می‌شوند، استفاده می‌کنند. SaaS مخفف نرم‌افزار به عنوان سرویس است؛ برنامه‌ای که شما از طریق اینترنت و بدون نیاز به نصب به آن دسترسی پیدا می‌کنید. برنامه‌ی SaaS با نام‌های دیگری از قبیل نرم‌افزار مبتنی بر وب، نرم‌افزار میزبان یا نرم‌افزار مبتنی بر تقاضا نیز شناخته می‌شود. 

برنامه‌ی SaaS به منظور اجرا به محاسبه ابری نیاز دارد. به عبارت دیگر، فایل‌ها و برنامه‌های موجود در فضای ابری، از جمله برنامه‌ی SaaS، از طریق مرورگر اینترنت یا اپلیکیشن‌های مختلف در دسترس هستند. از مهم‌ترین مزایای محاسبه ابری می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

  • برنامه‌های تطبیق‌پذیر و شخصی‌سازی شده
  • افزایش قابلیت اطمینان برنامه
  • چند مستاجری: بدان معنی که چندین کاربر می‌توانند به طور همزمان وارد شوند و از آن استفاده کنند. 
  • مقیاس‌پذیری پیشرفته
  • امنیت بسیار بالا

چه کسانی از نرم افزار CRM استفاده می‌کنند؟

از آنجایی که اکثر پلتفرم‌های CRM در فضای ابری هستند، می‌توانند متناسب با اندازه‌ی کسب‌وکار شما رشد کنند. این بدان معنی است که تمامی کسب‌وکارها، صرف‌نظر از کوچک یا بزرگ بودن، می‌توانند از یک پلتفرم CRM به منظور مدیریت روابط خود با مشتریان جدید و قدیمی استفاده کنند و این امر کاملاً ضروری است.  

چه کسانی از نرم افزار CRM استفاده می‌کنند؟

سخن پایانی

نرم افزار CRM یک روش قدرتمند و کارآمد به منظور حفظ ارتباط خود با مشتریان به حساب می‌آید. صرف‌نظر از این که استارتاپ داشته باشید یا یک شرکت بزرگ، می‌توانید از مزایای بی‌شمار این ابزار فوق‌العاده در سیستم کسب‌وکار خود بهره‌مند شوید. 

لینک منبع: salesforce.com

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید