جیم ران

جیم ران

ارتقای شخصی یکی از اهداف مشترک بین انسان‌هاست حتی اگر خود به آن واقف نباشند. جیم ران که متولد 17 سپتامبر 1930 است، به عنوان یک کارآفرین و نویسنده، زندگی موفقی را برای خود ساخته بود.

سخنرانی‌های تاثیرگذار او، قلب میلیون‌ها نفر را گرم کرده و به افراد جوامع مختلف امید داده است. با این که در ابتدای زندگی‌اش فقیر بود، تلاش و پشتکارش او را به موفقیت و آسودگی روانی و اجتماعی رساند. ران بیشتر از 40 سال را صرف استفاده از ایده‌هایش برای رسیدن به موفقیت در زندگی کرد. استراتژی‌ها و سخنرانی‌های مبتکرانه‌اش او را تبدیل به یکی از شخصیت‌های برجسته امریکا کرد.

کتاب‌های متعددی که نوشت و دوره‌های صوتی و ویدیوهایی که حمایت مالی کرد، توانایی‌های ذهنی افرادی که از موفقیت لذت می‌بردند را تقویت کرده و به آن‌ها در رسیدن به اهدافشان یاری کرده است.

تا زمان مرگش در 5 دسامبر 2009، کوچ‌ها و مربی‌های زیادی برای گسترش بیداری و موفقیت مردم جهان را تربیت کرد.

مسیر و به موفقیت

جیم ران در مزرعه کشاورزی خانواده‌اش و با وضع مالی نه چندان خوب بزرگ شد. در مدرسه متوجه شد تنها استعدادی که دارد، داستان‌سرایی است و این استعداد قرار نبود او را به جایی برساند. او باور داشت سیستم آموزشی چیزی که واقعا می‌خواست، یعنی زندگی کردن را به او یاد نمی‌داد. بعد از یک سال، از دانشگاه انصراف داد و شروع به کار کردن کرد. اما به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد و در 25 سالگی به همراه خانواده‌اش زندگی ساده‌ای را با مشقت و سختی پیش می‌برد.

بعد از این که توسط یکی از دوستانش به سخنرانی اِرل شاف (Earl Shoaff) دعوت شد، تصمیم گرفت هدف خود را پیدا کند. شاف شخصا مربی او شد و به او یاد داد رسیدگی به خود مهم‌تر از چیزهای دیگر است، فلسفه درآمد مهم‌تر از میزان درآمد است و برای تغییر آنچه زندگی برای شما به ارمغان می‌آورد، ابتدا باید خود را تغییر دهید.

از آن پس، ران متوجه شد اگر به پیشرفت فردی خود فکر کند، می‌تواند همه کارهای غیرممکن دنیا را انجام دهد. 5 سال بعد از اولین ملاقاتش، شاف قبل از مرگش او را به چالش کشید و از او خواست تبدیل به یک میلیونر شود. یک سال بعد، او به این خواسته مربی‌اش رسید. با این حال رسیدن به ثروتی عظیم، شروع سفر شگفت‌انگیر او بود.

در دهه 1960، او به بِورلی هیلز مهاجرت کرد و در کلاب‌های کوچک شروع به تعریف داستان موفقیت خود کرد. توانایی‌های داستان‌سرایی او باعث شد مدتی بعد برای سخنرانی به مدارس دعوت شود. با گذر زمان، شهرتش در مناطق دیگری هم گسترش یافت و چند سال بعد به چهره‌ای مطرح در دنیای موفقیت فردی تبدیل شد.

موفقیت‌های کاری

ران از زمان شروع کارش در زمینه یافتن هدف زندگی و موفقیت فردی، به میلیون‌ها انسان در یافتن هدف زندگی خود کمک کرده است و هنوز کسی نتوانسته است در این زمینه به پایش برسد.

به پاس موفقیت‌ها و تلاش‌هایش، در سال 1985 جایزه CPAE را از انجمن ملی سخنرانان آمریکا دریافت کرد. او بالغ بر 25 کتاب و دوره‌های ویدیویی و صوتی را در زمینه ارتقای فردی و رسیدن به موفقیت تدوین کرده است.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید
دوره رایگان
با عضویت در رشد‌ و پیشرفت همه‌جانبه یک دوره رایگان هدیه بگیرید. روی دکمه زیر کلیک کنید