آیا «دستورالعمل محرمانه داستان پیکسار» برای تیم شما هم کار می‌کند؟

شاید باور این قضیه برایتان سخت باشد که پیکسار (شرکت آمریکایی معروف ساخت انیمیشن‌های رایانه‌ای)، زمانی یک استارتاپ نامنظم بود. اندرو استنتون، فیلم ساز مبتکر و صاحب شرکتی با افتخار نویسندگی و کارگردانی انیمیشن‌های دیوار E و پیدا کردن نمو (Finding Nemo) است. طبق گفته‌ی او، نیروی کار شرکت چند میلیارد دلاری پیکسار که موفقیت‌های پی در پی بزرگی را تا به امروز کسب کرده است و سابقه‌ای تقریبا عالی دارد، در گذشته افراد خوشگذرانی بودند.

دستورالعمل محرمانه داستان پیکسار

دستورالعمل محرمانه داستان پیکسار

استنتون در کنفرانس تد که در روز سه شنبه برگزار شد، توضیح داد که در روزهای ناامید کننده سال ۱۹۹۳، در حالی که این گروه در حال جمع آوری ایده‌ها برای ساخت اولین فیلم خود بود، خود را در مقابل جریان‌ها و نگرش‌های قدرتمند دنیای انیمیشن آن زمان دید.
به یاد داشته باشید که از انیمیشن‌های محبوب آن زمان می‌توان نمایش‌های آواز و رقص مثل پری دریایی کوچولو، شیر شاه و علاءالدین را نام برد.

ﻣﻄﻤﺌﻨﺄ این سرمایه گذاری موفقیت آمیز بود، اما پیکسار رقابت را به جان خرید و فرصتی برای طراحی و تولید انیمیشن‌های متفاوت را یافت. آنها مجبور نبودند روش دیگران را دنبال کنند و می‌توانستند داستان‌های مختلف را به شیوه‌ای متفاوت بیان کنند.

دستورالعمل‌های محرمانه داستان پیکسار چه بود؟

گروهی از افراد این شرکت همانگونه که استنتون آنها را خوشگذران توصیف می‌کند، مجموعه‌ای از«دستورالعمل محرمانه داستان» را تهیه کردند، تا آنها را در مقابل جریان‌های قدرتمند دنیای انیمیشن در آن زمان قرار دهد.
دستورالعمل‌های محرمانه شامل موارد زیر بود:
• بدون آهنگ
• بدون لحظات “من می‌خواهم”
• بدون روستایی خوشحال
• بدون داستان عاشقانه
• بدون تبهکار

برخلاف آنچه که در آن زمان برای انیمیشن‌ها مناسب بود، این دستورالعمل‌ها بسیار توطئه گرایانه بودند. حتی در دورنمای امروزی استودیو انیمیشن پیکسار، این دستورالعمل‌ها کاملا خشن بوده و برخی از آنها ممکن است در طول گذر زمان منعطف شده باشند.
اما هنوز این قوانین، مجموعه‌ای مشخص از چهارچوب‌ها برای تیم خلاق شرکت ایجاد کرده است. با استفاده از این قوانین دوره‌ی متعادلی پی ریزی شد که موقعیت کنونی و موفقیت بی‌نظیر شرکت پیکسار را رقم زد.
اما این رویکرد به تصویب نرسید و عملی نشد.

دیزنی، سرمایه گذار اولیه این شرکت، نگران بود که پیکسار پس از شکست‌های اولیه در ساخت داستان اسباب بازی (Toy Story، اولین انیمیشن بلند کامپیوتری پیکسار)، مسیر درستی را در پیش نداشته باشد. بنابراین، دیزنی یک تولید کننده برجسته انیمیشن را برای کمک به این مجموعه‌ی نامنظم استخدام کرد.

این تولید کننده برای دیزنی مجموعه‌ای از قوانین را فکس کرد ( فکس را به خاطر دارید؟) که تیم پیکسار به نحوی از آن بهره برد. به گفته او، قوانینی که آنها باید دنبال کنند تا داستان‌شان مقبول واقع شود که شامل موارد زیر بود:
• نیاز به آهنگ دارید
• نیاز به لحظه‌ی “من می‌خواهم” دارید
• باید روستایی شاد داشته باشید
• باید داستانی عاشقانه داشته باشید
• نیاز به یک تبهکار دارید
استنتون می‌گوید: ما به قدری بی‌تجربه بودیم که به این موارد توجه نکنیم. استنتون و بقیه افراد، همانطور که در فیلم‌ها نیز می‌گویند، معتقد بودند، که ریشه های پیکسار در تاریخ است.

موفقیت به سبک دستورالعمل‌های جسورانه پیکساری

در حال حاضر به وضوح، پیکسار در یک صنعت خاص عمل می‌کند و این دستورالعمل‌ها به صنعت و محصولات تولیدی آن در این زمینه بسیار مرتبط است و احتمالا به خارج از این قلمرو مربوط نیست. اما ایده صرف وقت برای بررسی کردن صنعت خود، شناسایی فرصت‌ها و لیست کردن مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های جسورانه (و کمی گستاخانه) که همه افراد تیم بتوانند بر روی آن کار کنند، به طور فوق العاده‌ قدرتمندی برای شرکت پیکسار اثبات شده است.

موفقیت به سبک دستورالعمل‌های جسورانه پیکسار

موفقیت به سبک دستورالعمل‌های جسورانه پیکسار

مطمئنا این یک ترفند استراتژیکی کلاسیک است، اما یکی از مواردی است که شرکت‌ها و تیم‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. با توجه به تاثیر و موفقیت پیکسار در نتیجه بکارگیری این سیستم، ایجاد مجموعه‌ای از “دستورالعمل‌های داستان” که برای تیم یا شرکت شما کار می‌کند، ممکن است تاکتیکی باشد که بخواهید در نظر بگیرید.

منبع: hbr.org

مطالب پیشنهادی:

معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان که باید تماشا کنند

معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان که باید تماشا کنند

 با شروع سال ۲۰۲۰، ما به مرور برخی از محبوب‌ترین مطالب در سایت لینکدین پرداخته‌ایم. این متن که در مورد معرفی ۹ فیلم برای فروشندگان است، رتبه دوم را از آن خود کرده است. بوی پاپ کرن همه‌ی اتاق را پر کرده است و روی میز پر از انواع خوراکی‌ و شکلات است. روی کاناپه پر است...

روش‌های موثر برای حل تناقض‌ها در خلاقیت گروهی

روش‌های موثر برای حل تناقض‌ها در خلاقیت گروهی

محققان بیش از ۱۵۰ سال است که درباره خلاقیت در حال انجام مطالعاتی هستند، اما نتایج حاصل از این مطالعات هنوز مبهم است. دانسته‌های ما به درک چگونگی برجستگی ایده‌های خاص، زیاد نزدیک نیست. تا این هنگام، خلاقیت از این فرض بررسی شده است که تابعی از افراد خاص و ویژگی‌های...

چرا رشد کارمندان اهمیت دارد و چه عواملی آن را مهم می‌سازند؟

چرا رشد کارمندان اهمیت دارد و چه عواملی آن را مهم می‌سازند؟

در محیط یک شرکت یا سازمان، موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند بر سطح شادی یک کارمند تاثیر بگذارد. علاوه بر این، با فشار‌های روز افزون زندگی روزمره، کارمندان احساس خستگی زیادی از کار و استرس می‌کنند. به همین دلیل احساس خوشبختی، اطمینان، ارزش و همچنین رشد کارمندان در...

0 دیدگاه

ترک بک ها/پینگ بک ها

  1. تنظیم قرارداد با هوش مصنوعی؛ هوش مصنوعی چگونه قراردادها را تغییر می‌دهد؟ - - […] قبل از انجام یک معامله، شرکت‌ها می‌توانند از یک تیم کاری کوچک‌تر و با سرعت بیشتر برای بررسی اسنادی…
  2. 4 روش ایجاد یک تیم خلاق و پویا با روش‌هایی مخصوص مدیران ارشد - […] بیشتر بخوانید: آیا «دستورالعمل محرمانه داستان پیکسار» برای تیم شما هم… […]

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید